Neden ve nasıl yaşıyoruz? Bu sorulardan ilkini derinlemesine araştırmayı tercih edenler arasından filozoflar; ikincisini inceleyenler arasından ise fizikçiler çıktı. Felsefe, kendini gerçekleştirebilmek için fiziğin iyi tanımlanmış dünyasına; fizik ise kendini inkar edebilme cesaretini gösterebilmek için felsefenin sınırsızlığına ihtiyaç duydu. Ben her ikisinden de yararlanmanın ve girişimciliğin altını bu kavramlarla doldurmanın hepimize mutluluk getireceğini inanıyorum.  Yaptığım herşeyi bunun için yapıyorum.

2000 yılında Bilkent Üniversitesi’ni, 2002 yılında Melbourne Kraliyet Üniversitesi’ni (Avustralya) bitirdi. Arkas Holding’deki kısa çalışma sürecinin hemen akabinde 2005 yılında Organic Moods markası ile Türkiye’de üretilen organik tarım ürünlerini Uzak Doğu ve Hong Kong piyasalarına internet üzerindeki B2B kanalları kullanarak pazarlamaya başladı. 2006 yılı sonunda hazırladığı iş planına yatırım aldı ve Türkiye’nin ilk e-ticaret ve e-girişimcilik okulu Coproline’ı kurdu. Burada ilk yalın girişimcilik programlarını başlattı, ilk e-ticaret uzmanlarını yetiştirdi ve yurt genelinde binlerce kuruluşa konferanslar verdi. 2011 yılında Türkiye'nin ilk Dijital Ekonomi E-Ticaret Zirvesi ve Fuarı'nı Turkcell Ana Sponsorluğu'nda Hilton Convention Center'da gerçekleştirilmesinde yapımcı ve genel sekreter olarak görev aldı. İkincisi 2012 yılında gerçekleştirilen zirveye 260 şirket ve 1.400 kişi katılım gösterdi. 2013 yılında Sarpaş Danışmanlık A.Ş.'yi kuran, T.C. Ekonomi Bakanlığı'nınakredite eğitmeni, eski Google Regional Trainer ve CSA (Celebrity Speakers Agency) konuşmacısı olan Berke Sarpaş evli ve bir çocuk babasıdır.  Sarpaş, dünyanın ilk disiplinlerarası girişimcilik programı olan Girişim Savaşçısı Programı'nın yaratıcısı ve Türkiye Girişimcilik Vakfı'nın Mütevelli Heyeti Üyesidir. 

© 2005-2020 Berke Sarpaş. Tüm Hakları Saklıdır.                                         

Bu web sitesinde yayımlanan tüm yazılı ve görsel içerik TÜRKTRUST A.Ş tarafından T.C.5070 Sayılı “Elektronik İmza Kanunu” kapsamında Sarpaş Danışmanlık A.Ş. adına zaman damgası ile tescil edilmiştir. Yazılı izin olmaksızın siteden alıntı yapılması, kopyalanması ya da içeriklerin herhangi bir yolla kullanılması yasaktır. 

  • LinkedIn - White Circle
  • Grey Instagram Icon
  • w-facebook